Politechnika Opolska jest partnerem największego stacjonarnego hackathonu w Europie – HackYeah powered by GovTech

W dniach 19-20 listopada 2022 r. w Krakowie odbędzie się 8. edycja największego stacjonarnego hackathonu w Europie – HackYeah powered by GovTech. To maraton programowania skierowany nie tylko do specjalistów IT, grafików, programistów, informatyków, ale także specjalistów od zarządzania, marketingu czy entuzjastów nowych technologii.   Dla naszych studentów mamy darmowe bilety BASIC (wraz z tym biletem jest dostęp do wszystkich atrakcji znajdujących się na miejscu: w tym przerwy kawowej (kawa, herbata, soki, ciastka) oraz darmowej pizzy). Szczegółów szukajcie na swojej skrzynce uczelnianej.

Uczestnicy zawodów będą mierzyli się z rozstrzygnięciem wielu ciekawych wyzwań i stworzeniem innowacyjnych rozwiązań. W tym roku inicjatywa skupia się m.in wokół tematyki „Less Waste”, szerokiego zagadnienia „Internet of Things” oraz innych zadań partnerskich. Pula nagród przekroczyła już 250 tys. zł.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie wydarzenia https://hackyeah.pl/

Darmowa pizza, ciekawe zadania, wysokie nagrody i duuużo dobrej kawy  — HackYeah! największy hackathon w Europie powraca w listopadzie.

HackYeah 2022  powered by GovTech to ósma edycja największego stacjonarnego hackathonu w Europie. Hackathon, wspierany przez GovTech, odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie, w dniach 19-20 listopada 2022. Uczestnicy będą mieli 24 godziny na stworzenie rozwiązania dla wybranego przez siebie zadania.
To świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, nauczenia się nowych rzeczy oraz zdobycia atrakcyjnych nagród — pula przekroczyła już 250 000 PLN, a w poprzednich latach przekraczała nawet pół miliona! Dochód z biletów zostanie przekazany fundacji Hakersi, która wspiera rozwój technologiczny dzieci wykluczonych cyfrowo.

HackYeah zrzesza osoby wyspecjalizowane w różnych technologiach, ekspertów w różnych językach programowania, ale również osoby, które programować nie potrafią — entuzjastów nowoczesnych technologii, aktywistów społecznych czy artystów! Celem hackathonu jest poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które usprawnią codzienność zwykłych ludzi. Podczas każdej edycji, event skupia wokół siebie kreatywne umysły — osoby biorące udział w HackYeah noszą w sobie prawdziwą chęć działania i faktycznej zmiany. Dzięki nieocenionym umiejętnościom i błyskotliwym pomysłom uczestników każda kolejna edycja HackYeah owocuje nieszablonowymi i praktycznymi rozwiązaniami, które wykorzystują najnowsze technologie do osiągania zamierzonych rezultatów.

Jakie zadania staną przed uczestnikami?

Podczas najbliższej edycji HackYeah! uczestnicy będą szukać rozwiązań w wielu kategoriach. Wśród nich pojawią się kategorie otwarte, w których można zgłaszać wszelkie pomysły związane z daną tematyką oraz zadania partnerskie, które będą dotyczyć konkretnych zagadnień, ustalonych przez Partnera danego zadania. Podczas HackYeah 2022 kategoriami otwartymi będą:

• Less Waste
  • IoT

She Hack! Wsparcie kobiet w IT
W tym roku organizatorzy wyszli z nową inicjatywą — stworzyli przestrzeń dla ambasadorek, czyli rolę Ambassagirls. Wszystko po to, by wesprzeć kobiety w środowisku IT i pokazać, że to nie tylko męski świat. Zadaniem ambasadorek jest szerzyć idee hackathonu, mobilizować dziewczyny do działania i pomagać im osiągać zamierzone cele. Więcej informacji na stronie: https://hackyeah.pl/she-hack/

HackYeah! – kto może wziąć udział w hackathonie?

Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy gamerów. Nie trzeba umieć programować, ale trzeba podjąć wyzwanie – 24 godziny pracy non-stop! Dlaczego warto? To szansa na dalszy rozwój swojego pomysłu i wdrożenia go w życie. Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w kilkuosobowych zespołach. Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami i jurorami odbywać się będzie na kanale Discord, do którego można dołączyć już dziś: https://discord.com/invite/hackyeah. Każdy biorący udział w hackathonie może liczyć na wsparcie od wyspecjalizowanych mentorów — dotyczy ono zarówno kwestii technicznych, jak i sposobów wdrażania pomysłów na rozwiązania poszczególnych zadań.

Maraton programowania — będzie się działo!
Podczas hackathonu poza kodowaniem, będzie można posłuchać ciekawych wykładów, a także skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych mentorów. Hackathon HackYeah stwarza wiele możliwości, by każdy uczestnik mógł się  rozwinąć i nauczyć czegoś nowego. Organizatorzy przede wszystkim, jak co roku gwarantują świetną zabawę i luźną atmosferę.

Wszelkie nowości dotyczące hackathonu są na bieżąco publikowane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych:

WWW: https://hackyeah.pl/ Facebook: https://www.facebook.com/HackYeahPL/