Konkurs World Skills Poland 2022

Zachęcamy studentów do zgłaszania się do konkursu  World Skills Poland 2022.

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

Zawodnicy będą się zmagali w 22 konkurencjach:

1. Architektura krajobrazu; 2. Budownictwo cyfrowe (BIM); 3. Chmura obliczeniowa; 4. Cukiernictwo; 5. Cyberbezpieczeństwo; 6. Florystyka; 7. Frezowanie CNC; 8. Fryzjerstwo; 9. Gotowanie; 10. Instalacje sanitarne i grzewcze; 11. Instalacje elektryczne; 12. Integracja Robotów Przemysłowych; 13. Meblarstwo; 14. Mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych; 15. Mechatronika; 16. Obsługa gości hotelowych; 17. Przemysł 4.0; 18. Serwis restauracyjny; 19. Stolarstwo; 20. Spawanie; 21. Technologia mody; 22. Zabiegi kosmetyczne.

W trakcie 3 dni konkursu najzdolniejsi uczniowie, studenci i młodzi pracownicy będą rywalizować o miano najlepszego w Polsce.

Konkurs jest skierowany do osób, które do dn. 5 września 2023 r. ukończą 18 lat i nie przekroczą 25 roku życia.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji będą reprezentować Polskę na EuroSkills 2023, które odbędzie się w dn. 5-9 września 2023r. w Gdańsku.

Rejestracja na stronie: https://worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022/

Link do artykułu na LinkedIn: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6980928112922365952/